AKCE  Thuja occidentalis ´Smaragd´ - zerav.

Pieris japonský- Pieris japonica 'Prelude'

Stálozelená...

Konvalinkově kvetoucí pierisy patří v oblíbenosti na horní příčky mezi vřesovištními rostlinami. Mají velice dekorativní, neopadavé listy a většina druhů brzy zjara kvete. V dnešní době se již málo pěstuje základní druh z Japonska, většinou na zahradách najdete odrůdy odlišného habitu, barvy květů i nově rašících listů.

Purity je další zakrslý pieris ze skupiny Yakushimanum. Velice se podobá odrůdě Prelude, ale má pravidelnější kupolovitý tvar. Jeho poupata jsou zelená a otevírají se v březnu do čistě bílých, konvalinkových květů. Listy jsou neopadavé, krátce kopinaté, přišpičatělé, středně až sytě zelené, nové výhony nemají výrazně odlišnou barvu. Roste pomalu a velmi hustě.

Pieris nevyžaduje přílišnou péči, ale máme tu doporučení pro bezvadnou rostlinu: po odkvětu ostříhejte zavadlá květenství, aby se netvořily plody. Během sezóny dvakrát až třikrát zkontrolujte listy, jestli na nich svrchu nejsou vidět světlé tečky. Znamenalo by to, že je napadl hmyz, jehož larvy vyžírají pletiva listů a zalepují spodek listů. V takovém případě stačí pieris postříkat vhodným insekticidem (např. Mospilan nebo Nurelle D). Pokud v zimě napadá těžký sníh a máte rostlinu na dosah, jemně z ní sníh sundejte, aby neohýbal a nepřelámal křehké větvičky.

Pierisy jsou vřesovištní rostliny a tak se s nimi musí při výsadbě zacházet. Zem musí být velmi dobře připravená, propustná a lehká, doporučujeme smíchat rašelinu se zetlelým listím nebo hrabankou, popř. jemnou kůrovou drtí s pilinami. V těžké zemi se mu dařit nebude, listy budou žloutnout a opadávat a bude trpět na škůdce. Výsadbovou jámu nedělejte hlubokou ale širokou. Máte-li jílovité podloží, udělejte vyvýšený záhon. Mrazuvzdorný do min. -27°C.

BĚŽNÁ VÝŠKA ...0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA.....0.4-0.6m

DOBA KVETENÍ -  duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE -slunce a polostín

Ceník

40/60 cm H 5l 390 Kč
40/60 cm H 5l 390 Kč
70/80 H 7,5l 390 Kč