POZOR ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY V PRODEJNĚ OKRASNÝCH DŘEVIN V OBDOBÍ DOVOLENÉ 1.8. - 5.8. 2022 PO-ČT 8-13, PA 8-13hod, SO 8-11 hod

Bobkovišeň lékařská-Prunus laurocerasus 'CAUCASICA'

Kultivar Caucasica má podlouhlé, sytě až tmavě zelené lesklé kožovité listy. Větve rostou vzpřímeně, zatímco listy se horizontálně sklánějí. Složená květenství jsou vzpřímená, drobné květy jsou bílé, voní po šeříku a mnohdy se objevují i na podzim. Po opylení nastupují lákavé, lesklé černé, nejedlé ale nejedovaté plody, které jsou pochoutkou pro ptactvo. V našich podmínkách se pokládá za jednu z nejvzrůstnějších a nejvhodnějších pro živé ploty, neboť dorůstá až 4 m.

Bobkovišně potřebují vlhkou, mírně kyselou půdu, na živiny bohatou a hlavně dobře propustnou půdu. Pokud začnou listy žloutnout, bývá to nedostatkem živin, nebo přemírou vápna v půdě, ale nejčastějí výsadbou do udusaného jílu, kde rostlinám zahnívají kořeny. V takových půdách je nutné vysazovat mírně nad terén a po stranách dosypat dobrou zeminou se substrátem. Mějte je neustále zamulčované. Před zimou a během ní, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Mrazuvzdorná do cca -27°C.

VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený

180 Kč