Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Borovice černá- Pinus nigra 'Brepo'

Brepo je velmi ozdobná zakrslá forma borovice černé - čarověníku. Pochází ze Švýcarska a jméno kultivaru bylo raději změněno z původního Pierrick Brégeon na Brepo, což už si dokáží zapamatovat a hlavně správně napsat v celé Evropě.

Tuto odrůdu zdobí delší jehlice, které vypadají měkké jako vlasy, ale popravdě jsou stejně tuhé jako jehličí rodičovského druhu borovice černé. Vytváří spíše plošší a velmi husté koruny i bez stříhání. Roste velmi pomalu, takže ji můžete umístit mezi jiné zakrslé jehličnany, do svého maxima cca 1,5m doroste za mnoho desítek let.

Svým nevšedním vzhledem lze použít jako menší solitéru do malé trávníkové plochy stejně jako do japonské zahrady.

Je ideální do větších skalek, do kontejnerů, výborně se vyjímá v kompozicích s vysypanými oblázky, kamínky nebo pískem. Potřebuje plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenatá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Plně mrazuvzdorná do cca -39°C.

Ceník

v =10/20 cm H 3l 290 Kč
30/40 cm H 5l 450 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby