Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Borovice lesní zakrslá - Pinus sylvestris 'Watereri'

Watereri je malá, pomalu rostoucí borovice, které se ve světě ještě často prodává pod druhým názvem „Nana“,což je všeobecné pojmenování pro zakrslé rostliny.

Její jehličí vyrůstá v párech a je v létě sytě zelené pouze s jemně modrozeleným nádechem a s příchodem chladnějších měsíců zelenou barvu ztrácí a nabírá modravý odstín, který vydrží až do jara. Mezi pěstiteli a zahradníky amatéry je velice oblíbená, protože roste hustě do maximální výšky mezi 3 a 4 metry v úplné dospělosti a nevyžaduje žádnou péči.

Tvar je kónický až oválně kuželovitý. Oproti základnímu duhu nevyholuje spodní větve. Borka je nápadně strupovitá a má šedohnědou barvu, která se po oloupání změní na oranžovou. Pod hustým olistěním nebývá často vidět. Díky pomalému růstu se velice hodí k pěstování na polokmenu s kompaktní korunkou.

 

Ceník

40/60 cm H 3l 350 Kč
180 cm bal 2 800 Kč
200/250cm dtbal 5 500 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby