Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Jedle korejská-Abies koreana 'Silberlocke'

Tento kultivar korejské jedle patří již mnoho let mezi nejprodávanější a mezi zákazníky nejvíce oblíbené. Vyšlechtil ji Gűnther Horstmann již v roce 1978. Vzhledem k tomu, že se jedná o původní rostlinu, ze které byl sebrán čarověník ‚Kohout’s Icebreaker’, je barevné rozložení podobné. Vnitřní část jehlic je zelená, venkovní část nese však bílou barvu, to vytváří dojem bíle zbarvené rostliny. Růst je spíše pyramidálního typu, ale vždy záleží, z jaké školky rostlina pochází. Jako dospělá dosahuje výšky okolo 2-3m m, při šířce 1,5-2m m. Plně mrazuvzdorná do -29 °C.

Jedle korejská (Abies koreana) nejlépe prosperuje v dobře propustné mírně kyselé půdě, která má však dobrou retenci vody k tomu, aby u rostliny nedocházelo k přísušku. Místo pro výsadbu volíme mírně polostinné. Během vegetace používáme pomalu působící hnojiva pro okrasné dřeviny.

Ceník

80/100 cm H 7,5l 650 Kč
dtbal 100/120 cm dtbal 1 800 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby