Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Jedle španělská-Abies pinsapo 'Horstmann'

Velmi okrasný druh jedlí, které zaujmou především velmi krátkými tuhými jehlicemi. Jako celek jsou široce přizpůsobivé a to jak k typu půdy, tak ke klimatickým podmínkám. Horstmann je sběratelskou lahůdkou mezi španělskými jedlemi. Byl nalezen v roce 1978 jako čarověník na Abies pinsapo Glauca. Roste jako velmi rozvětvený strom s krátkými intenzivně zeleno-modrými jehlicemi. Výška v 10ti letech se udává okolo 1 m, ale velice záleží na tom, jak je rostlina ve školce vyvazována. Zda má pevně daný terminální kmen či ne. Oproti ostatním španělským jedlím má ještě lepší mrazuvzdornost, která se pohybuje až kolem -29 °C.

Jedle španělská (Abies pinsapo) nejlépe prosperuje v půdách s dobře propustnou mírně kyselou půdou, která má však dobrou retenci vody k tomu, aby u rostliny nedocházelo k přísušku. Místo pro výsadbu volíme mírně polostinné. Během vegetace používáme pomalu rozpustná hnojiva pro okrasné dřeviny. 5ez není zapotřebí. Díky malému vzrůstu nabízí možnost výsadby do skalek, koryt, nádob atd.

Ceník

20/30 cm H 3l 390 Kč
40/60 cm H 7,5l 690 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby