Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Čimišník - Caragana arborescens'Walker'

převislý, kmínek 160 cm a 170cm

Čimišník je typickým zástupcem bezúdržové a zároveň krásné dřeviny. Jako důkaz může posloužit i fakt, že se hojně vysazuje i do dělících pruhů na dálnici. Nevadí mu silný mráz, znečištění, vyschnutí a vlastně ani úplné zanedbání.

šířka 0,6m-1,2 m


DOBA KVETEN: květen - červen

NÁROKY NA SLUNCE :slunce

Walker je velice půvabná odrůda čimišníku, která se roubuje na nízké kmínky, aby vznikl malý, převislý stromeček. Jeho hlavní atrakcí jsou velice jemné, úzce stříhané, světle zelené listy, takže stromek vypadá jako zahalen v nadýchaném zeleném závoji se žlutými perlami.

Těmi perlami jsou sytě žluté, motýlovité květy, jež se objevují v hojném množství ke konci jara. Jedná se o beztrnnou odrůdu.

Roste středně rychle a je naprosto nenáročný, co se půdy týče. Dobře roste ve všech dobře odvodněných půdách na plném slunci. Lze zjara stříhat, ale není to nutné. Díky její odolnosti je možné jej pěstovat i ve venkovním květináči. Silně mrazuvzdorný do cca -45°C.

690 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby