Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Javor mléč- Acer platanoides 'DRUMMONDII'

obvod kmene 12/14cm, H 65l

Drummondii je javor mléč, který je „teprve“ cca 100 let starý. Věk to není nijak závratný, každopádně za tu slušnou řádku desetiletí prokázal velkou životaschopnost a i nyní je stále žádán jako jeden z atraktivně zbarvených doplňků středně velkých i menších zahrad.

Jeho listy jsou nádherně krémově bílé panašované při okrajích se sytě zeleným středem. Pokud si nechcete korunu na konci zimy tvarovat či udržovat menší, nevyžaduje žádnou péči. Pouze pokud se stane, že vyraší nové větve s listy bez bílých okrajů, odstraňte je ihned po vybarvení. Odumřelé větve můžete odstřihnout nejraději koncem dubna, kdy je strom v plné síle.

Roste středně rychle a není velký. Máte-li možnost dopřát mu místo chráněné před horkým poledním sluncem, odvděčí se vám za to sytěji vybarvenými listy. Na celodenním přímém slunci se mohou v létě spálit. Poroste v jakékoli půdě, přednostně vlhčí. Je odolný mrazu, větru i městskému znečištění. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

2 800 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby