Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Platan javorolistý- Platanus acerifolia

obvod kmene 14/16cm

Tento opadavý strom pochází z čeledi Platanaceae - platanovité a rodu Platanus.

Dorůstá výšky až 25 metrů a vytváří impozantní strom vhodný do větších zahrad a parků.Výsledkem je tento mohutný, avšak řezem dobře udržovatelný strom, jehož obrovskou výhodou je velká tolerance k městskému znečištění. 
Kůra tohoto stromu je světle šedá a odlupuje se v plátech. Kmen je pak nádherně hnědě, šedě a zeleně skvrnitý, což oceníte zejména v zimě. Zelené listy javorovitého tvaru jsou lesklé a veliké až 25 cm. V mládí jsou listy potažené jemnými chloupky, které postupně s věkem mizí. Na podzim se barví do odstínů žluté až hnědé.

V průběhu května se objevují na stromě drobné zelenkavé květy, které dozrávají v pichlavé kuličky, které na stromě vydrží přes celou zimu.
Dřevina se udržuje řezem v předjaří. Je nenáročná na typ půdy, hlavně by měla být středně vlhká. Snáší dokonce i posypovou sůl, takže se výborně hodí do městských výsadeb, parků a větších zahrad. Lze ji použít i do pouličních stromořadí, jen je nutné počítat s většími rozměry, jako je tomu v londýnských ulicích, pro které je typickým stromem

3 200 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby