Předpokládaný prodej  ovocných a okrasných dřevin bude zahájen podle počasí kolem  11.3.2024 

Brusinka - Vaccinium vitis-idaea 'Red pearl'

H 1 l,

Red Pearl je holandská odrůda brusinky, jež se původně jmenovala European Pearl. Jedná se o siláka, který zvládne i horší půdu a sušší umístění. Za pěkné místo na slunci či v polostínu a vlhčí půdu s dostatkem živin se odvděčí množstvím plodů po dlouhé období - od konce léta až do jara, pokud během nejchladnějších měsíců nezmrznou. Jsou lesklé, sytě červené, kolem 1 cm velké. Roste bujně, zpočátku mírně polehává, ale brzy se napřímí a dokáže nabídnout až 40 cm vysoký keřík, jež v dospělosti má šířku necelý metr, ale bude mu to dost dlouho trvat.

Jedná se o velice nízké keříky s kožovitými, neopadavými, sytě zelenými, lesklými listy. Jsou elipčité až široce oválné. Na konci jara na keři vykvétá množství bílo-růžových, konvalinkových kvítků, jež jsou na podzim následovány kvalitními, jedlými plody zářivě červené barvy.

90 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby