Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Ostružník-Dirksen

H 1,5l

 Ostružina DIRKSEN je velmi zajímavý, raný kultivar zrající od poloviny července.

Plody jsou velmi velké, sladkokyselé a pevné.

Konzumace hodí se k přímému konzumu i dalšímu zpracování. Ostružina Dirksen patří k osvědčeným, oblíbeným odrůdám bez trnů.

NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ:
Rostliny vysadíme do dobře připravené půdy. Ta by měla být řádně odplevelena, zejména od vytrvalých plevelů. Půdu můžeme vylepšit rašelinovým substrátem a dobrým kompostem. V době většího sucha je vhodné rostlinu několikrát zalít, případně přihnojit, čímž se podpoří růst. Již druhým rokem rostlina vytvoří 2-4 výhony, dlouhé 3-4 metry. Na těchto výhonech pak vyrůstají plody. Je nutné základní pruty vést po konstrukci, aby květy a plody měly dostatek slunce a nezahnívaly. Můžeme je vysazovat i k plotu, neboť nepodrůstají jako maliny. Žádné další ošetření není nutné, protože chorobami a škůdci netrpí. Plody dozrávají postupně již od začátku srpna. Od země vyrůstají nové pruty, které je možno vyvazovat. Po cca čtyřech letech se staré pruty mohou odstranit. Na zimu je vhodné rostliny přihrnout podobně jako růže.

 

90 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby