Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Bobkovišeň lékařská-Prunus laurocerasus 'CAUCASICA'

Kultivar Caucasica má podlouhlé, sytě až tmavě zelené lesklé kožovité listy. Větve rostou vzpřímeně, zatímco listy se horizontálně sklánějí. Složená květenství jsou vzpřímená, drobné květy jsou bílé, voní po šeříku a mnohdy se objevují i na podzim. Po opylení nastupují lákavé, lesklé černé, nejedlé ale nejedovaté plody, které jsou pochoutkou pro ptactvo. V našich podmínkách se pokládá za jednu z nejvzrůstnějších a nejvhodnějších pro živé ploty, neboť dorůstá až 4 m.

Bobkovišně potřebují vlhkou, mírně kyselou půdu, na živiny bohatou a hlavně dobře propustnou půdu. Pokud začnou listy žloutnout, bývá to nedostatkem živin, nebo přemírou vápna v půdě, ale nejčastějí výsadbou do udusaného jílu, kde rostlinám zahnívají kořeny. V takových půdách je nutné vysazovat mírně nad terén a po stranách dosypat dobrou zeminou se substrátem. Mějte je neustále zamulčované. Před zimou a během ní, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Mrazuvzdorná do cca -27°C.

VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený

Ceník

20/30 cm H 4l 220 Kč
80/100 cm H 5l 350 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby