Důležitá informace pro naši zákazníci od 15.7.-28.7.2024 změna otevírací doby v naší prodejně v Jaroměři.PO-PÁ 8-13hodSO 8-11hod.  

Bobkovišeň lékařská-Prunus laurocerasus 'NOVITA'

keř

Novita je novodobou senzací mezi bobkovišněmi. Konečně se podařilo vyšlechtit otužilý druh, který má všechny atributy dříve choulostivých kultivarů: je vzrůstná, má velké listy příjemné barvy, rychle roste a je překvapivě velice mrazuvzdorná na velkolistou bobkovišeň.

Roste rychle, všemi směry ale přednostně do výšky, takže brzy vytvoří pěkný, hustý, stálezelený keř. Je vhodná jako rychle rostoucí clona nebo mohutnější, stálezelený solitérní keř stejně jako ideální pozadí pro nižší a jinak vybarvené keře či stromky. Novita se nabízí i ve formě s nízkým nebo vysokým kmenem, takže se můžete těšit z opravdového, stálezeleného stromu. Stříhání je možné v dubnu nebo v polovině července. Tato odrůda kvete většinou až v pozdějším věku a v dospělosti. Květů bývá poté hodně stejně jako velkých, téměř černých plodů.

BĚŽNÁ VÝŠKA 2-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m

Slunce, polostín, stín.

220 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby