Důležité upozornění pro naše zákazníky:v uterý 1.5.2024 prodejna otevřena 8-13 hod

Hortenzie latnatá-Hydrangea paniculata 'POLAR BEAR'

květ: bílá až světle zelená

'Paní kulatá' hortenzie Polar Bear, tedy hortenzie paniculata (=latnatá), je ještě bělejším nástupcem předchozí veleúspěšné odrůdy Limelight®. Tvoří velká, homolovitá a naditá květenství zářivě bílé barvy s limetkově nazelenalou špičkou. Dosahují 20-25 cm délky a až 15 cm šířky a koncem léta nabírají pouze slaboučce růžový odstín. Jsou složená převážně z velkých sterilních květů a otevírají se (podle počasí) od poloviny/konce července a kvetou až do podzimu. Stonky jsou načervenalé, opadavé listy sytě zelené, oválně vejčité. Keř roste vzpřímeně, hustě a kompaktně do výšky kolem 1,5m.

Latnaté hortenzie se nejlépe pěstují na plném slunci, ale snáší i polostín a stín, kde vykvétají později. Nejsou příliš náročné na půdní typ, ale v živné, dobře propustné půdě budou nádherné. Jakmile zakoření, dobře zvládají i letní přísušek, ale v rovnoměrně vlhké zemi budou zdravější

Ceník

40/60 cm H3l 250 Kč
50/60 cm H 7,5l 350 Kč

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby